נאמנים לנחל

15/08/2022

נאמנים לנחל

קורס נאמני נחל אלכסנדר, הפגיש תחת קורת גג אכפתית, פעילי סביבה מיישובי עמק חפר. כל קבוצה של נאמנים בחרה לאמץ קטע נחל בסמוך לבית.
השבוע, נפגשו נאמני נחל אשר בחרו לאמץ את פרויקט "האגנים הירוקים". פרויקט של רשות ניקוז ונחלים שרון בסמוך לנחל שכם על שטחי גן יאשיה. הפרויקט בשיתוף המועצה האזורית עמק חפר ובתכנון אלי כהן מ" אילה מים ואקולוגיה", נועד לטפל בדרך ייחודית בשפכים המגיעים משטחי הרשות הפלשתינאית ומזהמים את נחל שכם ונחל אלכסנדר.

העבודות על האגנים הירוקים כבר החלו לפני כשנה ובשיא פעילותו, הוא יטייב את איכות המים ויזרים אותם נקיים יותר לנחלים,  בתוך כך יהווה מופע מרהיב של צמחיית מים מלבלבת.
נאמני הנחל פתחו את הבוקר בפינת החמד בכניסה לגן יאשיה ומשם יצאו לסיור באתר העבודות. רן פרחי, רכז מקצועי ברשות הניקוז, הדריך את הסיור והצליח להעלות בדמיונם את תמונת האגנים העתידית. בשטח העבודות אפשר לראות כבר את הרחבת אפיק נחל שכם, את שתי הבריכות הגדולות שיקלטו את המים מהנחל ואת הדחפורים בעבודה.
רועי כהנא רכז חינוך וקהילה ברשות הניקוז, מכוון לפעילות מתנדבים מהקהילה, אשר יאמצו קטע נחל או אתר בסמוך לנחל אלכסנדר ויטפחו אותו. במסגרת זו יעסקו בין השאר בהדרכות, הסברה, מבצעי ניקיון, נטיעות ועוד.

סכר בקטע נחל שכם
הקמת גשר אירי בקטע חל שכם
צנרת לאגנים הירוקים
רן פרחי ונאמני נחל אלכסנדר
העבודות על הבריכה בפרויקט האגנים הירוקים
נאמני נחל פותחים את הבוקר בגן יאשיה
נאמני נחל בשטח העבודות על האגנים הירוקים
נאמני נחל בשטח העבודות על האגנים הירוקים
העבודות על הפרויקט האגנים הירוקים
רן פרחי מתאר את האגנים הירוקים לנאמני הנחל

תודה!

הודעתך נשלחה בהצלחה!

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן