חדשות ועדכונים

שנה טובה ובריאות איתנה

10/09/2020
ראש השנה תשפ"א – צוות רשות הניקוז מאחל לכולנו שנה טובה ובריאות איתנה. תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה.

ושוב כבר סתיו…

27/08/2020
ושוב כבר סתיו, תחנה בזמן… הימים ימי קיץ ובשדות כבר פורח החצב. אנחנו ברשות הניקוז נערכים לבוא החורף ומבצעים עבודות הכנה בנחלים. השבוע הרחבנו את אפיק נחל עירון בסמוך לישוב ערערה. ניקינו את הנחל מכמויות האשפה שהצטברו ואנו מתאימים אותו לקליטת מי הגשם. בתקווה שיבוא גשמי ברכה.

נפתח שביל הנחל המשוקם

23/08/2020
הסתיימו עבודות חידוש שביל נחל אלכסנדר והוא נפתח מחדש לקהל המטיילים. במהלך העבודות שוקם קטע השביל והוחלף בבטון יציב וטופח מורד הנחל. כעת אפשר לטייל או לרכב בנוחות ברחבי הנחל. טיילו, תהנו מפיקניק בחיק הטבע והשאירו אחריכם פארק נקי.

כתבו עלינו במגזין הישראלי לגינון ועיצוב פפירוס

20/08/2020
המגזין הישראלי לגינון עיצוב בחר בפרויקט "נחל חביבה" לגיליון אוגוסט 2020. הכותבת תגית יברוב יצאה לסיור בפארק נחל חביבה עם נסים אלמון מנכ"ל רשות הניקוז ונחלים שרון. תגית כותבת על גינון מותאם אקלים והפעם הלכה בעקבות הנחלים אל נחל חביבה שהוא יובל של נחל חדרה. נסים אלמון חשף בפניה את הפארק המוריק, שעל שתי גדותיו ניטעו כ 500 עצים ארץ ישראליים. שתילים רכים של צפצפה...

ממשיכים לשקם את פארק נחל אלכסנדר

09/08/2020
ממשיכות עבודות השיקום והפיתוח בנחל אלכסנדר ואנו עובדים כעת בקטע פארק גשר הצבים. במסגרת העבודות אנו מחדשים את מתקני העץ, התחלנו עם סיפון הטיילת לאורך הנחל. כמו בשאר שבילי האספלט המתחדשים בנחל לרווחת המטיילים, הולכי הרגל, רוכבי האופניים והרצים. אנו מחליפים את שביל האספלט הישן בבטון גם בגדה המערבית בפארק הצבים. מוזמנים להמשיך להנות מיופיו של הנחל והימנע מלהגיע לאזור העבודות.

عيد الأضحى عيد سعيد

30/07/2020
ידידנו המוסלמים, שותפים לעשייה ולשמירה על מתנות הטבע. לרגל חג הקורבן אנו מאחלים לכם חג שמח. عيد الأضحى عيد سعيد

סגור לרגל עבודות קטע "שביל נחל מרכזי"

20/07/2020
בימים אלה אנו ממשיכים לשפר את קטע "שביל נחל מרכזי" בנחל אלכסנדר. במהלך העבודות יוחלף שביל האספלט שנסדק עם השנים, בבטון. אנו תקווה ששביל הבטון החדש יושפע פחות מתנודות הקרקע מתחתיו. בשל העבודות, נאלצנו ברשות הניקוז לסגור את קטע השביל שבין גשר הצבים לגשר בכביש 5720 (הכניסה לכפר ויתקין). מטיילים, הולכי רגל ורוכבי אופניים- למען בטיחותכם, אנא הימנעו לעבור בשביל עד תום העבודות. העבודות ימשכו...

בטבע של הנחל

02/07/2020
רשות הניקוז מבצעת שיקום אקו-הידרולוגי בנחל עירון בקטע שבין מענית לעין שמר. אנו מסייעים לאיזון בין הצמחייה ובעלי החיים – לסביבת הנחל, הניקוז והנגר העילי שלו. בפעולות המתבצעות בימים אלו, אנו דואגים בין השאר למיתון הגאות בנחל ומיתון השיפוע האורכי שלו, על ידי יצירת "סולמות דגים" מאבן. מרחיבים את רצועת הנחל ויוצרים חתך זרימה מורכב המשלב אזור רטוב, אזור לח ואזור יבש. ובכך, שמים דגש על...

מדלגים במעלה הנחל

25/06/2020
השיקום האקו הידרולוגי של רשות הניקוז בנחלים שבאחריותה, מקל על זרימת המים במלוא חתך הנחל. לאחרונה החלפנו את המפלים הישנים בסולמות דגים. הסולמות, מאפשרים לדגים לנוע בקלות במעלה הזרם ואנו, זוכים לתמונת טבע המשלבת מים, חי וצומח באפיקי הנחלים.

אמפי קטן צופה לנחל

17/06/2020
אנו ממשיכים בעבודות השיקום בשביל המרכזי של נחל אלכסנדר. במהלך העבודות בהמשך מורד הנחל לכיוון גשר הצבים, טיפלנו בדופן הנחל שכוסתה בסחף וצמחיה. לעיננו נגלה האמפי הציורי שבנינו לפני שנים בקטע זה, מעין מרפסות אבן קטנות הצופות לנחל. הזדמנות לעצור, לשבת ולהביט בנחל הזורם ולהקשיב לציוץ הציפורים. כן, גם בימים אלה שוקק חיות מים והצמחייה מלבלבת בשלל צבעים.

רואים שני צעדים קדימה

02/06/2020
רשות ניקוז ונחלים שרון ארחו באגמון פולג את ראשי אגפים במחוז המרכז של רמ"י בראשות סגן בכיר למנהל המרחב ברק פנחסוביץ. נסים אלמון מנכ"ל הרשות וצוותו הציגו את פעילות הרשות ודנו בתכניות הנרחבות לפיתוח עתידי באנ"מ (אזור מטרופולין) אילנות ואנ"מ רעננה. רשות הניקוז פועלת ליישום התכנית להרחבת המחסום שנוצר ברכס הכורכר בואך חוף פולג- "השער הרומי", אשר זרמי הנגר של מתחמי המטרופולין העתידיים יתנקזו אליו....

שיקום קטע נחל אלכסנדר בפארק איטליה

11/05/2020
עם תום ימי הקורונה והחזרה לשגרה, החלה רשות הניקוז בעבודות העונה היבשה. בין הפרויקטים, שיקום קטע נחל אלכסנדר בפארק איטליה. בסיור שקיים מנכ"ל הרשות נסים אלמון עם יו"ר הרשות ד"ר גלית שאול, הוצגו העבודות. תיקון גלישת קרקע וייצוב הגדה, חידוש קטע הטיילת ששקעה וגיזום העצים מעל הטיילת. לטובת המטיילים ורוכבי האופניים בוצע מעקף למעבר זמני.

ימי הגשם האחרונים

01/03/2020
ימי הגשם האחרונים הגבירו את זרימת המים בנחלים. כשיש מים בשפע זה מאפשר לנו לשאוב ממקום אחד ולמלא במקום אחר. כך, העלינו הפעם את מפלס המים באגמונים חפר ופולג. הקיץ יוכלו בעלי החיים והצמחייה לפרוח וללבלב בשיא אונם. ואנחנו, נוכל להנות מאגמונים שופעים ומלאי מים וחיים, גם בעונה היבשה.

נחל חדרה הזורם לים

27/12/2019
על נחל חדרה הזורם לאיטו לים התיכון, כתב המשורר נתן יונתן כי "חופים הם לפעמים געגועים לנחל…" היום, באחד מימי שיטפונות החורף הגדולים שידעה ישראל, הוכיח נחל חדרה שעם עוד כמה ימים של גשם, הוא יזרום בשצף כל הדרך לים.רשות הניקוז דואגת כל העת שהנחל לא יציף את העיר חדרה ויזרום בטבעיות לים התיכון.

פארק נחל חביבה

17/11/2019
לפעמים נדמה שהטבע קורא לנו שנראה את נוצותיו. כך קרה לנחל חביבה, אחד מיובליו של נחל חדרה שבדרכו מצפון השומרון לים, הוא פונה צפונה ליד קיבוץ להבות חביבה. סמוך לצומת להבות חביבה בואכה מושב שדה יצחק, מסתתרת עוד חמדה שהוקמה ב-2006 על ידי רשות ניקוז ונחלים שרון. על גדת הנחל שהוזנח שנים ארוכות הוקם פארק שקרוי על שם אדריכלית הנוף שתכננה אותו, עמית סגל ז"ל....

תודה!

הודעתך נשלחה בהצלחה!

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן